sobota, 31 grudnia 2011

Programy Partnerskie. Postaw na współpracę.

Artykuł ten kierowany jest dla osób, które chcą spróbować swoich sił w e-biznesie, opartym na współpracy z Programami Partnerskimi.


Dlaczego Programy Partnerskie?

Wiele przemawia za tym, by to właśnie w Programach Partnerskich odnajdywać sposób na zarabianie pierwszych pieniędzy w internecie. Uczestnictwo w Programach Partnerskich daje możliwość odnotowania w krótkim czasie pierwszych zysków. Od organizatorów dobrych Programów Partnerskich otrzymujesz do dyspozycji wiele narzędzi, które swobodnie możesz wykorzystać w funkcjonowaniu na co dzień w sieci.



Współpraca z Programami Partnerskimi jest najprostszą i skuteczną formą wygenerowania dochodów. Każdy szanujący się Program Partnerski przewiduje podstawowe szkolenie swoich Partnerów w zakresie organizacji Programu, jak i podstawowych sposobów promocji własnego serwisu i produktów.



Wiele udostępnianych narzędzi przez programy Partnerskie, nie wymaga od Ciebie znajomości informatycznych by z nich korzystać.



Znajdziesz odpowiadający Ci Program Partnerski, niemal w każdej tematyce, z wieloma artykułami, produktami i usługami, którymi możesz urozmaicić własną stronę internetową lub blog.





Co wpłynie na Twój sukces?

Najważniejszą rolę odegra Twoje nastawienie. Tak jak w życiu i w każdym biznesie, są Ci którym udaje się osiągnąć sukces i Ci którym się nie powiodło. Błędne założenie, że sposób w jaki funkcjonujesz, jest najlepszym i jedynym możliwym sposobem na zarabianie pieniędzy, staje się przeszkodą do dalszego rozwoju i osiągnięcia jeszcze lepszych wyników.



Nastawienie z góry na ogromne zyski i profity wynikające z tego typu działalności, szybko może Cię zniechęcić w chwili gdy okaże się, że nie tak prosto sprawić by ktoś w ogóle odczytał Twój wpis, bądź artykuł jaki zamieszczasz w sieci, a co dopiero mówić o zakupie produktu - usługi.



Nawet jeżeli sprzedaż na początku, nie będzie uzyskiwała zakładanych przez Ciebie efektów, na pewno będzie to dla Ciebie kolejne doświadczenie, które w przyszłości może zaowocować w nieoczekiwany sposób.



Programy Partnerskie dają Ci komfort tego, że nie tracisz nic w chwili kiedy Ci się nie powiedzie, a zyskać możesz wiele.





Czym są Programy Partnerskie?

Program Partnerski ścisła współpraca między Tobą, a Firmą która uruchomiła taki Program. Jako Partner otrzymasz najczęściej "Link Partnerski" (polecający), czyli adres internetowy Właściciela Programu, rozbudowany o Twój numer identyfikacyjny, który umożliwia systemowi komputerowemu na odnotowanie wizyty z Twojego polecenia na stronach Serwisu.



W zależności od wykonanych działań w Serwisie Partnerskim, (może to być wykupienie abonamentu, pobranie danych, zakup artykułów, rejestracja i wiele innych czynności wynikających z charakteru Serwisu) poprzez nadany Ci "Link Partnerski", prowizje od zarobionej w ten sposób kwoty trafiają do Ciebie.



Istnieje wiele rodzajów współpracy i każdy z Programów Partnerskich ma własne wypracowane metody promocji przewidziane w ramach współpracy z Partnerami. Dobry Program Partnerski charakteryzuje się tym, że nie pozostawia osób zainteresowanych współpracą, samym sobie. Udostępnia materiały szkoleniowe z instrukcjami, jak również zapewnia Ci stały kontakt i niekiedy wsparcie techniczne.



Współpraca taka polega przede wszystkim na przekierowaniu zainteresowanych osób, za pomocą otrzymanego "Linku Partnerskiego" na stronę Organizatora Programu. Organizator z kolei udostępnia Partnerom materiały marketingowe, przydatne do promocji Serwisu i znajdującej się w nim oferty.





Jak wybrać dobry Program Partnerski?

Podczas wyboru Programu Partnerskiego, musisz wziąć pod uwagę swoje umiejętności i wiedzę z zakresu budowy stron www i korzystania z systemów internetowych.



Czynniki jakie powinny mieć największy wpływ przy wyborze dobrego Programu:

- Twoje zainteresowania - będzie to miało wpływ na sposób Twoich działań. Jeżeli zajmiesz się promocją czegoś na czy się znasz, lub z czego korzystasz, łatwiej będzie Ci o tym rzetelnie napisać.



- Wysokość prowizji - w końcu zajęcie to ma przynieść Ci zyski. Im większe otrzymasz prowizje ze swoich działań, tym szybciej osiągniesz wymagany próg do wypłaty.



- Próg do wypłaty - jaki jest wymagany próg do wypłaty, czyli minimalna łączna kwota zarobionych prowizji. Ważnym jest by był on realny do osiągnięcia i nie powodował potrzeby dodatkowego opodatkowania.



- Pliki cookie - mają ogromne znaczenie w sprzedaży internetowej, sprawdź jaki jest ich okres ważności, im dłuższy tym lepiej dla Ciebie.



- Poziomy osób poleconych - daje to możliwość uzyskiwania zarobków z poziomów. Budujesz w ten sposób własną strukturę handlową, która wraz z przystąpieniem kolejnych osób do Programu Partnerskiego z Twojego polecenia, zaczyna pracować na Twoje całkowite przychody.



- Czy Program przydziela nam kupujących na stałe.



- Jak uwzględniana jest współpraca z podmiotami gospodarczymi. Może okazać się, że po jakimś czasie zajdzie taka potrzeba by uruchomić własną działalność gospodarczą.Jak wtedy będzie wyglądało rozliczanie przez Program Partnerski prowizji.





Czego unikać?

Unikaj Programów Partnerskich, w których uczestnictwo jest zależne od dodatkowych warunków typu:

- zdobycie wymaganej ilości osób poleconych w wyznaczonym okresie.



- sprzedaż na ustaloną z góry kwotę, z wyznaczonym terminem czasowym.



- przede wszystkim, potrzeba wniesienia opłaty w zamian za uczestnictwo w Programie.
--
Stopka
allokonserwis/ekonINpoland

Pomysł na biznes - własny sklep internetowy

Wiele osób szuka dobrego pomysłu na biznes, a tymczasem okazuje się, że każdy jest dobry, należy tylko umieć go w odpowiedni sposób zrealizować. W dzisiejszym artykule zaproponujemy jeden z dość interesujących pomysłów - czyli propozycję otwarcia własnego sklepu internetowego.

Przede wszystkim, należy się zastanowić nad tym, co można zyskać na prowadzeniu internetowego biznesu, a co jest trudniejsze, niż w przypadku fizycznego sklepu.
Plusy sklepu internetowego:

  • Brak konieczności wynajmowania pomieszczenia na sklep, wystarczy magazyn, w którym będzie się przechowywało produkty i biuro, w którym będzie się dodawało produkty i rozliczało z klientami. W przypadku małych sklepów nie jest to jeszcze konieczne.

  • Niższe koszty utrzymania. Mały sklep internetowy nie potrzebuje pracowników. Możesz zarządzać produktami z domu.

  • Większy target potencjalnych klientów. Możesz swoją ofertą dotrzeć do klientów w całej Polsce, a nawet na świecie. W przypadku sklepu fizycznego - tylko do tych, którzy wiedzą, gdzie znajduje się Twój lokal.

  • Większy wybór produktów. Im więcej produktów będziesz miał w swoim sklepie, tym większa szansa, że klient dokona zakupów. Internetowe sklepy mogą sobie pozwolić na większy asortyment, niż typowe, fizyczne sklepy.

  • Niższe ceny. Mając niższe koszty utrzymania, możesz sobie pozwolić na zmniejszenie marży.
Minusy sklepu internetowego:

  • Musisz liczyć się z kosztami związanymi ze stworzeniem skryptu sklepu internetowego lub dostosowania gotowego dla Twoich potrzeb, a także z kosztami związanymi z dodawaniem produktów i tworzeniem opisów.

  • W zależności od branży, musisz liczyć się z dużymi wydatkami na marketing internetowy i pozycjonowanie. To jednak jest tylko jedna strona medalu. Sklep fizyczny też musi przecież wydawać pieniądze na promocje.
Powyżej przedstawiliśmy najważniejsze cechy sklepu internetowego. Teraz pozostaje Ci tylko zastanowić się nad tym, co będziesz sprzedawał. Najlepiej wybierz to, na czym się znasz i coś, gdzie nie ma ogromnej konkurencji. Zbadaj rynek. Jeśli chcesz sprzedawać prześcieradła, skontaktuj się z producentem pościeli, jeśli zegarki - z producentem zegarków. Dzięki temu możesz liczyć na najkorzystniejsze ceny. Zastanów się też nad opcją dropshippingu, polegającej na tym, że Ty jedynie sprzedajesz produkty, bez faktycznego posiadania ich na stanie - producent zajmuje się wysyłką. Dzięki temu zarabiasz różnicę między ceną hurtową, a detaliczną - Twoją.

czwartek, 29 grudnia 2011

Sprawdzenie źródeł zapisów na listę mailingową

Promując stronę należy zawsze pamiętać, że głównym (o ile nie jedynym) celem tego zabiegu jest zwiększenie efektywnych odwiedzin naszej strony. Najlepsze są takie odwiedziny, po których czytelnik zostawi nam do siebie adres e-mail.

Promowanie strony internetowej zwykle wygląda podobnie: zamieszczanie na różnego rodzaju stronach internetowych wpisów wraz z linkami kierującymi do naszej strony. Często praktykuje się także udzielanie odpowiedzi na forum, które daje możliwość zamieszczenia stopki z informacjami o nas i naszej stronie.
Zabiegi takie na pewno pomogą nam w pozycjonowaniu strony, ale nie zawsze tą stronę wypromują. Są serwisy, które mogą wygenerować ruch na naszą stronę, ale nie mają najmniejszego wpływu na naszą pozycję w rankingu Google.
Najbardziej znanym tego typu serwisem jest FaceBook. Chyba każdy, kto prowadzi własną stronę internetową ma zainstalowany przycisk "lubię to" i prowadzi Fan-Page. Jednak okazuje się, że wysiłek włożony w promocję na Facebooku (i podobnych stronach) w niektórych przypadkach zupełnie się nie opłaca, ponieważ nie przynosi to skutków w postaci zwiększenia zapisów na Twoją listę mailingową.
Pewnie korzystasz z Google Analytics, więc możesz określić,  z jakich stron przychodzą do Ciebie czytelnicy. Jednak czy potrafisz określić, którzy z nich zapisali się na Twoją listę mailingową?
Taką możliwość masz jeśli korzystasz z popularnego (i darmowego) freebota. Dostępna jest już specjalna wtyczka do Wordpressa, która ujawnia w autoresponderze źródło zapisów na listę. Dzięki temu możesz kontrolować, które działania przynoszą Twojej stronie (czyli Tobie) dobrych jakościowo czytelników. Nie od dziś przecież wiadomo, że największym skarbem w internecie jest spora baza mailingowa. Tak więc niezwykle cenne powinny być także dla Ciebie informacje, jaki sposób pozyskiwania tej bazy jest dla Ciebie najbardziej skuteczny.
--
Stopka
Marlena Mendelewskaebiznes dla poczatkujących - tak działa NitroLista w praktyce

środa, 28 grudnia 2011

AutoSurf - hit czy kit?

Wielu właścicieli stron internetowych chcąc zwiększyć ilość odwiedzających decyduję się na umieszczenie witryny w programach typu: autosurf. Czy jest to skuteczna metoda?



Na początek zapoznajmy się z terminem AutSurf. Co on oznacza? Jest to aplikacja internetowa oferująca  wymianę ruchu poprzez wzajemne odwiedzanie. Najczęściej odbywa to się za pomocą ramek iframe. Strona zaakceptowana przez administratora trafia do rotacji. Każda witryna jest wyświetlana niedużej niż dwadzieścia sekund poczym następuję zmiana. Istnieją serwisy, które płacą za oglądanie innych serwisów, ale niestety stawki są dość niskie. Pakiety wejść na stronę można bardzo tanio nabyć na allegro, ale czy to jest skuteczne?

Należy postawić sobie dość ważne pytanie. Chcesz zwiększyć ilość odwiedzin czy zainteresowanie Twoim portalem?

W przypadku pierwszym tj. zwiększenie ilości odwiedzin, autosurf jest skuteczną metodą. Licznik wejść na stronę wzrośnie, ale niestety tylko na pokaz. W oczach Wujka Gogle jest niewiele znaczący ruch na stronie, ponieważ traktuje go jako referral.

Przypadek drugi - zwiększenie zainteresowania portalem. Z doświadczenia wiem, że 98% użytkowników po przekroczeniu wymaganej ilości sekund oraz naliczeniu należnej premii, zamknie Twoją stronę.

Internaucie, który wymienia się ruchem, zależy jedynie na jak największej liczbie zdobytych punktów. Tobie jedynie wzrośnie współczynnik odrzuceń w statystykach Google Analytics, co nie jest dobrym znakiem. Im większy tym gorzej?

Pora na pozytywy. AutoSurf możemy wykorzystać do celów zarobkowych. W serwisie AdTaily.pl reklamodawcy szukają portali o dużej ilości odwiedzających. Nabijając licznik "sztucznym ruchem" masz szanse na zainteresowanie ze strony reklamodawcy. Pamiętaj, aby na początku ustalić niską stawkę za dzień wyświetlania reklam. Możesz również spróbować CpmProfit.com. Płacą za wyświetlenie reklam (nie za kliknięcie). Niestety w regulaminie jasno jest napisane o zakazie stosowanie Surfów, dlatego należy robić to ostrożnie.

Podczas sprzedaży domeny mamy szanse na zwiększenie naszej oferty.

Kolejnym pozytywnym argumentem ratującym reputację Surfów (bynajmniej w moich oczach) jest zastosowanie do filmików YouTube. Aby zdobyć wyższą pozycję w wyszukiwarce YT należy zdobyć odpowiednią ilość unikalnych odwiedzin.

Jak przedstawiłem w wyżej wymienionych akapitach systemy AutSurf mają swoje wady i zalety. Osobiści jestem sceptycznie do nich nastawiony. Musisz sam przetesować i wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Sztuczny ruch nie generujący komentarzy, bądź jakiejkolwiek reakcji jest bezsensowny. Jeżeli chcesz poznać skuteczne metody, które pomogą Ci zdobyć zainteresowanie użytkowników odwiedź centrum webmasterów - webmasteruj.pl

wtorek, 27 grudnia 2011

5 praw dochodowego biznesu online

Co sprawia, że jedno przedsięwzięcie przynosi zadowalające zyski, a inne wprost przeciwnie? Co sprawia, że jeden blog odwiedzają setki Internautów, a inny śpi snem głębokim? I wreszcie, co decyduje o sukcesie biznesu rozwijanego przez Internet? 5 następujących praw?
PRAWO #1:

"Zawsze pisz i mów prawdę!"

Ludzie kupują od tych, którym ufają. Jeśli zostaniesz nakryty na kłamstwie ...oszustwie ...przekręcie ...możesz zamknąć swój biznes online. Coś takiego rozprzestrzenia się po sieci z prędkością światła (i dobrze, swoją drogą).
Nawet rzeczy tak niewinne, jak ubarwienie faktów, mogą zagrozić Twojemu biznesowi. Powiedzmy, że w ofercie Twojego produktu lub usługi, pewien zadowolony klient zachwala Twój produkt i poleca go innym. Wszystko ładnie i pięknie do czasu, gdy czytelnik widzi podpis: Jacek W., Wa-wa.
Hmm ...kim u licha jest jakiś tam Jacek W? Nawet jeśli imię i pierwsza litera nazwiska jest prawdziwa, niewiele to znaczy, gdy potencjalny klient zwyczajnie zwątpi w realność tej opinii. Weź to pod uwagę.
PRAWO #2:

"Bądź uczciwym i skutecznym negocjatorem!"

Jednym z najskuteczniejszych strategii, dających największy wpływ na rozwój biznesu online, jest joint venture. Wchodząc we współpracę z innymi osobami z danej niszy czy branży, można w szybkim tempie zbudować ogromną listę adresową, można w szybkim tempie zyskać ogromny rozgłos swojego bloga lub strony www i wiele innych. ALE...
... strategia joint venture nie należy do najłatwiejszych. By zyskać zainteresowanie i uznanie ze strony doświadczonego marketera, trzeba się zaprezentować z dobrej strony, trzeba mieć co sobą reprezentować, trzeba umieć ...negocjować.
Po zdobyciu zainteresowania, przychodzi czas na negocjacje. Musisz dokładnie określić warunki współpracy i umieć negocjować tak, by zarówno jednak, jak i druga strona czerpała równe korzyści z połączenia sił.
Jeśli np. poszukujesz partnerów do zorganizowania kampanii reklamowej dla swojego nowego szkolenia czy e-booka, musisz wynegocjować uczciwe warunki podziału. Zbyt egoistyczne nastawienie może cię drogo kosztować. Czasem warto dać więcej swojemu partnerowi -- pokazać, że nie myślisz wyłącznie o swoich celach, ale również chcesz, by Twój partner miał konkretne korzyści ze współpracy z Tobą.
PRAWO #3:

"Oferuj dużo i dawaj jeszcze więcej,


czyli niech wartość przewyższa koszty!"
Postawmy sprawę jasno. Każda nisza jest już mocno wypełniona sprzedawcami. Żeby się spośród nich wyróżnić, trzeba zaoferować coś faktycznie ...wyróżniającego się lub po prostu coś więcej, niż inni.
Dlatego oferuj potencjalnym klientom na tyle dużo, by oferta była nie do odrzucenia. Niech wartość zdecydowanie przewyższa koszty. W dzisiejszych czasach, przeładowanych konkurencją, to prawo wydaje się być jednym z zasadniczych czynników wpływających na sukces przedsięwzięcia.
PRAWO #4:

"Bądź konkurencją dla konkurencji!"

Jest taka reguła: jeśli nie możesz ich pokonać, przyłącz się do nich. Jeśli będziesz dla swojej konkurencji godnym "rywalem" -- wówczas masz ogromne szanse na połączenie sił.
Zwykle współpraca przynosi większe korzyści od rywalizacji, dlatego konkurencja będzie na nią otwarta. Jest jednak warunek: musisz być dla nich faktycznie godną konkurencją. Jeśli dużo sobą reprezentujesz, masz w ofercie ciekawe produkty, masz silny rozgłos, mówi się o Tobie ...to wówczas masz ogromne szanse na zawarcie przymierza z innymi wojownikami na arenie biznesu online.
Z kolei jeśli konkurencja nie darzy Cię szacunkiem, nie czuje do Ciebie respektu, to bądź pewien, że nie będzie zainteresowana współpracą. Będzie zainteresowana ...zdmuchnięciem Cię z rynku. Pomyśl o tym?
PRAWO #5:

"Korzystaj z wielu kanałów


docierania do potencjalnych klientów!"
Nigdy nie przewidzisz, gdzie znajduje się Twój najlepszy potencjalny klient i jaką drogą może do Ciebie dotrzeć. Z tego powodu korzystaj z wielu kanałów...
... pozyskuj potencjalnych klientów z wyszukiwarek, przy czym połóż nacisk na najbardziej popularną, czyli Google ...szukaj tam, gdzie ludzie spędzają największą ilość czasu, siedząc przy komputerze, czyli portale społecznościowe: Facebook, NK, GoldenLine, fora dyskusyjne, grupy dyskusyjne ...wykorzystaj konkurencję, dostarczając ich czytelnikom artykuły, w których w stopce widnieje adres Twojej strony lub bloga.
Możliwości jest mnóstwo. Jedyne ewentualne ograniczenie mogą znajdować się w Twoim umyśle. Zdejmij je, a otworzą się nowe możliwości. Życzę sukcesów (jak najczęściej)! /Autor
--
Stopka
Po więcej skutecznych strategii rozwijania biznesu online,wejdź na mojego bloga: http://www.biznes-online.edu.pl/

poniedziałek, 26 grudnia 2011

Naucz się Szybkiego Zarabiania Pieniędzy

Ludzie ciągle narzekają na brak pieniędzy. Jednak nie wszyscy. Są i tacy, którzy bez problemu potrafią zatroszczyć się o swoje fudusze i mnożyć je w zawrotnym tempie. Jeżeli myśli, że ci, co dobrze zarabiają mają jakąś magiczną moc, której ty nie posiadasz, to się mylisz! Ich jedyną znaczącą przewagą jest podejście do rzeczy

W świecie biznesu jest powiedzenie, że jeśli dasz biedakowi milion, to w ciągu roku wszystko przepuści; a jeśli zostawisz milionera z przysłowiową złotówką, to będzie potrafił ją w szybkim czasie zamienić w majątek. Chodzi o podejście do kwestii pieniądza i pracy, które to właśnie różni tych, którzy wiedzą jak się szybko zarabia pieniądze od tych, co nie wiedzą.
Dalsza część tego artykułu przedstawia wskazówki jak szybko zarobić pieniądze. Weź je do siebie, a zobaczysz, że i ty możesz odnosić sukcesy finansowe.
Organizacja i dyscyplina:
Działaj systematycznie, a nie chaotycznie. Wyznacz sobie cel, jaki chcesz osiągnąć i realne w realizacji kroki, do jego osiągnięcia.  Następnie krok po kroku realizuj swój plan. Nie przerywaj procesu i nie zrażaj się niepowodzeniami. Dobra organizacja i dyscyplina przyniosą ci efekty o wiele szybciej niż ci się wydaje.
Wdrażanie planów w życie:
Wdrażanie planów w życie jest jeszcze ważniejsze od samego planowania. Niektórzy, miesiącami planują co i jak zrobią, jednak nigdy tego nie robią. Póki twoje pomysły na zarobek będą jedynie w twojej głowie, póty będziesz mógł tylko pomarzyć o spełnieniu swoich ambicji finansowych.
Szybkie podejmowanie decyzji:
Naucz się szybkiego podejmowanie decyzji. To bardzo ważna umiejętność. Nie obawiaj się, że twoja decyzja będzie ?zła?. Nie ma ?złych? decyzji. To tylko nasza ocena efektów danej decyzji nadaje jej negatywne zabarwienie. Każdy krok jaki podejmujesz, każda decyzja ? daje ci rezultat, dzięki któremu możesz działać dalej. Jeżli dana decyzja nie dała efektów na jakie liczyłeś, po prostu przyjmij to jako naukę (może nawet nauczkę!) i działaj dalej. Pamiętaj, wolne podejmowanie decyzji, to jedna z największych przeszkód w osiągnięciu sukcesu finansowego.
Zdrowe podejście do ryzyka:
Wielu ludzi większość życia boi się jakiegokolwiek ryzyka. Dlatego też przepuszczają okazje jakie pojawiają się na ich drodze. Ludzie, którzy szybko zarabiają, niemal błyskawicznie oceniają czy warto, czy nie warto zaryzykować. Jeśli warto to bez wahania planują i realizują dane przedsięwzięcie.
Inwestowanie w wiedze:
Zrozum, że wiedza daje ci ogromną przewagę nad innymi. Właśnie dzięki wiedzy i dogłębnej znajomości mechanizmów w twojej branży jesteś w stanie prześcignąć konkurencję.  Dlatego, jeśli czujesz, że nie wiesz wszystkiego co powinieneś wiedzieć w danej dziedzinie, nie wahaj się inwestować w swój rozwój.
Zarabiaj przez internet:
Bądź na czasie - dzięki temu będziesz miał podstawy do sprawnego i szybkiego działania w nowych warunkach. Jeśli na przykład zastanawiasz się jak zarobić przez internet, dowiedz się jak to się robi. Zrozum mechanizmy jakie działają w marketingu internetowym, a zrozumiesz jak wielki ma potencjał Internet. Jednak musisz uważać na oszustów, którzy obiecują szybki i duży zarobek przez bez konieczności pracy! Jeśli jednak jesteś nowincjuszem w dziedzinie zarabiania przez internet, to warto jednak zainwestować dobry kurs marketingu internetowego.
--
Stopka
W szybkim zarabianiu bardzo ważne jest odpowiednie podejście. Nauka marketingu internetowego pozwala zrozumieć jak zarobić przez internet

sobota, 24 grudnia 2011

Czy zarabianie przez Internet jest łatwe?

Któż by nie chciał się być bogatym! Marzenia o posiadaniu majątku są bliskie każdemu z nas. Pragniemy życia w dobrobycie i bez konieczności chodzenia do nudnej pracy. Dlatego też zastanawiamy się czy rzeczywiście można wzbogacić się w Internecie.

Jak zarobić przez Internet? Czy naprawdę są ludzie, którzy zarobiają krocie przez Internet?
Otoż tak. Szczególnie w Stanach Zjednoczonych wielu ludzi wzbogaciło się w sieci. Są to w większości ludzie, którzy pewnego dnia zdecydowali się wziąć sprawy w swoje ręce i zaczęli przecierać szlaki w marketingu internetowym. Czy jednak zostali oni milionerami po paru tygodniach bądź miesiącach pracy? Skądże!! Na swój sukces pracowali z reguły po pare lat i to nie bez mniejszych lub większych potknięć.
Przestań szukać łatwych pieniędzy w sieci.
Jeśli chcesz nauczyć się, jak zarobić przez Internet duże pieniądze (a nie grosze!), to ucz się od tych, co wiedzą o czym mówią. Zarabianie przez Internet  jest proste, tylko dla doświdczonych graczy w tej branży. Dla nowincjuszy - jest  to z reguły "czarna magia", dlatego też popełniają niezliczoną ilość błędów. Dodatkowo ludzie, którzy dopiero zaczynają zaznajamiać się z tematem zarabiania w sieci, są narażeni na nieuczciwe oferty obiecujące góry złota za minimaly wklad pracy.  Jeżeli więc zainwestują w jakiś nieprofesjonalny i nieuczciwy system zarabiania,  który niesie ze sobą jedynie rozczarowanie, to często  po takim doświadczeniu rezygnują z realizacji swoich marzeń o osiągnięciu wolności finansowej z dochodu pasywnego w internecie.
Jeśli więc nie boisz się nauki i wciąż zastanawiasz na czym w Internecie możesz dużo zarobić, to czytaj dalej.
Najlepsze modele zarabiania w interecie, to:
  • zarabianie na wiedzy
  • zarabianie na niszach
  • zarabianie na listach adresowych
  • zrabianie na reklamach
  • zarabianie na programach partnerskich
  • zarabianie na sprzedaży ogłoszeń
  • zarabianie na sprzedaży produktów wirtualych lub fizycznych
  • zarabianie na stronach członkowskich
  • a także dowolne kombinacje tych modeli, w zależności od indiwidulanych potrzeb.
Sposobów i narzędzi do ralizacji powyższych modeli zarabiania w Internecie jest wiele jednak zdecydowanie najlepszymi są strony internetowe.
Nie bierz drogi na skróty....
Zanim podejmiejsz jakąkolwiek deczyzję, zacznij od początku, czyli od badania i analizy słów kluczowych. Musisz  przede wszystkim zrozumieć koncepcję słów kluczowych i jak szukać tych, które przyniosą ci dochody. Badanie słów kluczowych, da ci podstawy do dalszego działania.
Musisz zrozumieć, że robienie strony ?o wszystkim?, która jest na dalakich pozycjach w wynikach wyszukiwań, nie ma sensu. Większość ludzi, którzy utrzymują, że na stronach zarabia się bardzo mało bądź wcale, popełnia właśnie ten błąd! Gdyby jednak zaczęli od analizy słów kluczowych w jakie celują, to zrozumieliby, że problem leży po ich stronie (a nie Internetu, w którym się mało zarabia...)
Dlatego, ty powinieneś zacząć od zrozumienia mechanizmów działania wyszukiwarek, nauczyć się najlepszych sposobów na pozycjonowani. Dopiero jeśli poczujesz, że nadal masz energie i zapał by "wchodzić w ten biznes" zaplanuj kolejne elementy, czyli twój preferowany model zarabiania i rodzaj strony, która stworzysz.
Kilka najbardziej dochodowych i wbrew pozorom nie trudnych do strorzenia rodzajów stron, to:
  • blog tematyczny
  • portal ogłoszeniowy
  • portal pracy
  • strona z kuponami
  • katalog internetowy
  • sklep internetowy
Nie potrzebujesz nawet programisty, zeby zbudować swoją stronę.  Dostępne są takie moduły i skrypty, które pozwolą Ci na postawienie własnej stronki bez konieczności znajomości  języków programowania.
--
Stopka
Jeśli zastanawiasz się jak szybko zarobić pieniądze, to pamiętaj, że zarabianie w sieci to praca jak każda inna. Na początku ciężka, bo trzeba się wiele nauczyć, jednak ci wszyscy, którzy poważnie podchodzą do rzeczy oraz wytrwale się uczą i wdrażają w życie zdobytą wiedzę, szybko osiągają kolejno swobodę, a następnie wolność finansową, o jakiej marzą.

wtorek, 20 grudnia 2011

Jak łatwo założyć firmę internetową?

Autorem artykułu jest Sebastian Schabowski

Założenie firmy kojarzy się nam zwykle z ogromnymi inwestycjami i kosztami. Najczęściej też z dużym ryzykiem.
Dlaczego w internecie jest inaczej?
Założenie firmy kojarzy się nam zwykle z ogromnymi inwestycjami i kosztami. Najczęściej też z dużym ryzykiem.

Dlaczego w internecie jest inaczej?

Koszty rozkręcenia biznesu online to np. kilkaset złotych (autor “Efektu Motyla”, Kamil Cebulski zaczynał mając 300 zł). Nie musisz wynajmować lokalu, ani nikogo zatrudniać na umowę o pracę. Jeśli chodzi o ZUS - również dość łatwo jest uniknąć pełnej stawki (jeśli np. jesteś studentem lub pracujesz gdzieś i Twój pracodawca odprowadza już składkę za Ciebie).

Koszt utrzymania serwera i domeny dla małego ebiznesu, to załóżmy ok. 200 zł rocznie - nie tak wiele, biorąc pod uwagę fakt, że jest to Twój “lokal” - dostępny w każdym komputerze podłączonym do internetu, 24 godziny na dobę.

Jeśli chodzi o oprogramowanie - możesz użyć darmowych skryptów Open Source - dostępne są systemy portalowe, sklepy internetowe, platforma e-learningowa - wszystko, czego możesz potrzebować i o wiele więcej.

Przejdźmy dalej - płatności online. Tu przychodzą Ci z pomocą serwisy, takie jak: PayU i AllPay - za niewielką prowizję obsłużą one płatność za Ciebie. Dzięki temu klienci mogą płacić Ci wykorzystując karty kredytowe, sposoby typu mTransfer czy Płacę z Inteligo itd. Oczywiście możesz też zaoferować normalne płacenie przelewem na Twój rachunek firmowy (wiele firm np. hostingowych działa wyłącznie w oparciu o taki sposób płatności).

Sprawy firmowe

Konto w banku. Oczywiście, prowadząc biznes w internecie dobrze jest mieć konto firmowe w jakimś internetowym banku (np. Inteligo, mBank). Daje to nie tylko bardzo korzystne warunki (niskie opłaty lub brak opłat), ale także możliwość śledzenia tego, co dzieje się na koncie przez internet. W ostateczności można też korzystać z tradycyjnych banków - aktywując usługę dostępu do konta przez internet.

A co z księgowością? Możesz załatwiać ją również online. Służą temu takie systemy, jak iFirma, czy też CDN Online firmy Comarch. Dzięki nim wprowadzasz na bieżąco dane na stronie WWW, a kiedy trzeba drukujesz odpowiednie formularze i wysyłasz do zainteresowanych instytucji.

Jeśli zamierzasz sprzedawać fizyczne produkty (np. książki czy płyty CD) będzie Ci potrzebna kasa fiskalna. Dobra wiadomość jest taka, że w jej sfinansowaniu pomoże Ci trochę państwo. Dodatkową korzyścią jest to, że kupując różne rzeczy “na firmę” - możesz sobie odliczyć 22% VATu. Dzięki temu nowa drukarka czy coś innego kosztuje Cię o ostatecznym rozrachunku o te 22% mniej.

Produkty czy usługi?

Wybór należy do Ciebie. Jakie usługi świadczą ludzie przez internet? Np. projektowanie grafiki, stron internetowych, poradnictwo prawne, konsultacje psychologiczne, korekta tekstów, tworzenie wizytówek, nadruków na CD itd.

Jeśli postawisz na produkty - masz do wyboru dwie opcje - produkty fizyczne (np. książki, plecaki) i elektroniczne (ebooki, kursy online). Różnica polega głównie na szybkości z jaką możesz dostarczyć klientowi produkt i wielkości zarobku na każdej sprzedanej sztuce.

Produkty elektroniczne mają tę przewagę, że mogą być dostarczane do odbiorcy natychmiast po tym, jak zapłaci (np. kartą kredytową). Proces sprzedaży nie wymaga od Ciebie kiwnięcia palcem, a koszty własne są podobnie niskie przy sprzedaży 20 sztuk i 200 sztuk…

Wadami produktów elektronicznych jest to, że ludzie nie są do nich jeszcze przyzwyczajeni i jeśli niewłaściwie je zabezpieczysz - Twój produkt może z łatwością trafić do sieci P2P, czyli w nielegalny sposób stać się dostępnym za darmo dla każdego.

Co zrobić, kiedy nie mam produktu?

Wtedy masz do dyspozycji dwie opcje - stworzyć produkt lub zacząć sprzedawać produkty kogoś innego (tak na przykład działają księgarnie internetowe). Tworzenie produktów, które będą się sprzedawać jak świeże bułeczki wymaga znajomości rynku, doświadczenia i jest raczej opcją dla zaawansowanych.

A teraz najważniejsze - marketing

Wszystkie powyższe czynności są dość proste - w porównaniu do robienia naprawdę skutecznego marketingu w sieci. Jeśli ktoś nie siedzi w tym temacie po uszy - zamiast uczyć się boleśnie na własnych błędach - zdecydowanie lepiej zrobi wynajmując kogoś, kto ma widoczne REZULTATY w tej dziedzinie i np. w zamian za zajmowanie się marketingiem podzieli się z tą osobą procentem zysku.

Na temat marketingu internetowego napisano kilka niezwykle wartościowych książek. Trzeba tu zadbać o wysokie pozycje w wyszukiwarkach, skuteczne teksty sprzedające, budowanie bazy adresów e-mail ludzi zainteresowanych danym tematem, marketing wirusowy, użycie nagrań głosowych, własny program partnerski i inne ważne elementy.

Możesz mieć najwspanialszy na świecie produkt i system informatyczny, który go sprzedaje, ale jeśli nie dotrzesz z informacją o nim do właściwych ludzi - nie będziesz się rozwijać w tej branży.

Firma działająca w anglojęzycznym internecie?

Jeśli znasz angielski - możesz świadczyć usługi lub sprzedawać produkty elektroniczne również za granicą. Istnieje tam szereg udogodnień analogicznych do tych wspomnianych powyżej. Jest np. serwis ClickBank, dzięki któremu robienie biznesu w anglojęzycznym internecie staje się niezwykle proste. Możesz w ten sposób uzyskać dostęp do niewyobrażalnie dużego rynku zbytu - przygotuj się jednak na SILNĄ konkurencję…

Podsumowanie

Jeśli poważnie potraktujesz pomysł założenia firmy działającej w internecie, postanowisz wiele się nauczyć, będziesz ciągle korygować swój “kurs” stawiając na rozwiązania, które się sprawdzają, podpatrując najlepszych itd., to ebiznes może stać się Twoją najkrótszą drogą do niezależności finansowej i bogactwa. Dla wielu młodych Polaków już się nią stał…
---
Sebastian Schabowski - twórca internetowego kursu osiągania niezależności finansowej, darmowego biuletynu sukcesu i wielu innych projektów...

poniedziałek, 19 grudnia 2011

10 najczęściej popełnianych błędów przez początkujących e-biznesmenów

Autorem artykułu jest Agnieszka Kądziołka

Poznaj 10 najczęściej popełnianych błędów przez początkujących e-biznesmenów (i nie tylko)
1. Nie zbieranie adresów email osób odwiedzających serwis

Każdy użytkownik, który odwiedzą Twoją stronę WWW jest na wagę srebra. Jeśli wróci na tę stronę - jest na wagę złota :)
Niestety - większość z nich już nigdy do Ciebie nie wróci, bo zapomni że istniejesz.

Jeśli przekonasz go, aby zostawił Ci swój adres - połowa sukcesu za Tobą. Druga połowa sukcesu zależy od tego - jak ten adres wykorzystasz.

2. Nie karmienie listy mailingowej

Załóżmy że masz listę mailingową 10 000 adresów. Zbierałeś ją pracowicie przez kilka lat. To całkiem dobry wynik!
Możesz sobie pogratulować.
Ale czy na pewno?

Jest wysoce prawdopodobne, że Twoje maile nie są w większości już czytane. Wylądowały w SPAMie lub osobnym folderze. Sama tak robię, gdy ktoś wysyła mi za dużo maili - odkładam przeczytanie na wieczne później.

Jak to sprawdzić?
Przygotuj jakąś niespodziankę - wartościową publikację do ściągnięcia za darmo - zobaczysz jaki procent Twoich subskrybentów ją pobierze, lub poproś ich o przepisanie się na inną listę (podaj dobry powód).

Możesz być rozczarowany wynikami, ale przynajmniej będziesz wiedzieć na czym stoisz.

Jak tego uniknąć?
- dbaj o wysoką wartość merytoryczną maili - daj czytelnikom ciekawy artykuł czy coś, co im się przyda
- teksty reklamowe czy promujące Twoje usługi wysyłaj z umiarem
- wysyłaj maile ze stałą częstotliwością i się tego trzymaj
- nie wysyłaj maili zbyt często (dla mnie zbyt często to częściej niż raz w tygodniu)
- dbaj o dobry styl i ortografię (wpadki się zdarzają każdemu, oby nie za często)
- personalizuj maile, używaj imion w wołaczu i odpowiedniej odmiany wyrazów dla kobiet i mężczyzn (niektóre wielokrotne autorespondery to potrafią)

3. Brak badania skuteczności ofert i tekstów marketingowych

Kampania reklamowa to drogie narzędzie w promocji serwisu WWW. Dlatego musi być przygotowana z głową, a jej wynik to informacja na przyszłość - czy takie działania się opłacają? Czy koszt kampanii się zwrócił?

Przygotowanie tekstu reklamowego to zadania dla doświadczonego copywritera - jeśli Cię na to nie stać, możesz tekst napisać sam. Najlepiej jak napiszesz 2 lub 3 i wyślesz je równolegle - do 2 lub 3 równych grup - zbadasz który jest skuteczniejszy i w kolejnej kampanii wykorzystasz ten, który lepiej sprzedaje.

4. Przeszkadzanie klientowi w wykonaniu NOA (Najbardziej Oczekiwanej Akcji)

Użytkownik odwiedzający Twój serwis mógłby stać się Twoim idealnym klientem, jeśli tylko.... pozwolisz mu osiągnąć cel szybko i bezproblemowo.
Pomyśl
- czy strona prowadzi użytkownika? czy na każdej podstronie wie, co ma zrobić, a może czuje sie zagubiony..
- czy formularz, który ma wypełnić jest prosty i czytelny?
- czy liczba pól obowiązkowych jest minimalna?
- czy błędy w wypełnieniu formularza są ładnie pokazane - co i dlaczego jest źle?
- czy czcionka jest czytelna?
- czy strona ma jasny przekaz?

Pamiętaj, nawet śliczna wizualnie, lecz niefunkcjonalna strona nie będzie sprzedawać. A każde dodatkowe kliknięcie niezbędne do wykonania NOA zniechęca potencjalnego klienta, nawet jeśli sprzedawany przez Ciebie produkt jest atrakcyjny cenowo.

5. Brak optymalizacji strony pod wyszukiwarki

Problem niskiej oglądalności dotyka każdego początkującego e-biznesmena. Wyszukiwarki mogą być bardzo pomocne - to potężne narzędzie, a znalezienie się w pierwszej 10 wyników na Google to nie lada sztuka.
Nic jednak nie dzieje się samo - strona dobra merytorycznie ciągle będzie nisko na liście wyników wyszukiwania, ale istnieje kilka prostych kroków, jakie można wykonać niewielkim nakładem pracy, aby poprawić ten wynik.

6. Brak budowania zaufania

Wchodzisz na stronę, która jest niechlujnie wykonana, naładowana bannerami, reklamami, pod darmową domeną, chodzi wolno.. i na tej stronie możesz kupić zadziwiająco tanio produkt, który Cię interesuje. Nie ma danych o firmie, nie ma polityki prywatności i regulaminu zakupów.
Kupisz?

No właśnie....

Ja osobiście wolę zapłacić parę złotych więcej i mieć pewność, że dostanę to za co zapłaciłam - bez zbędnych problemów - kupię w znanym sklepie, u osoby którą kojarzę z daną branżą, kupię na stronie, o której wie Google i która ma pozytywne opinie.

Jak Twoja strona jest postrzegana przez klienta? Przyjrzyj się jej okiem osoby, która ją widzi po raz pierwszy.

7. Brak przeprowadzania badań rynku

Wprowadzasz nowy produkt, który wg Ciebie będzie hitem. A tu rozczarowanie - mimo działań marketingowych produkt się nie sprzedaje. Zachodzisz w głowę - dlaczego?

Czy nie prościej było by przeprowadzić badania rynku i zdobyć opinie Twojej grupy docelowej zanim zaczniesz sprzedaż?

Czy nie prościej było sprawdzić, co robi konkurencja w tym temacie?

8. Brak materiałów szkoleniowych i marketingowych dla partnerów

Coraz więcej serwisów wdraża program partnerski i... czeka na cud. Niestety program partnerski to nie wszystko. Dużo ważniejszy jest jego manager, który krok po kroku poprowadzi partnerów, który powie im co mają robić, da im materiały marketingowe i szkoleniowe, który będzie ich motywował do działania i nagradzał za efekty.

Partnerzy to ludzie - a jak każdy człowiek, i partner się zniechęci bez odpowiedniej motywacji.

9. Brak zdefiniowanej strategii i planowania

Brak jasno określonej strategii to duży problem. Zamiast skupić się na działaniach długofalowych, utykamy w natłoku problemów dnia codziennego, przy rozwiązywaniu problemów - przy zarządzaniu taktycznym i operacyjnym.
To też jest ważne, ale nie może być priorytetem.
Po paru miesiącach takich działań orientujemy się, że stoimy w miejscu, że się nie rozwijamy, albo że robimy coś, co tak naprawdę nie jest zbieżne z naszą strategią.

Jak Twoja firma będzie wyglądała za rok? Za 5 lat? Za 25 lat?

10. Brak delegowania zadań

To problem głównie początkujących biznesmenów - wychodzą z przekonania, że wszystko robią sami, bo tak będzie szybciej, lepiej, taniej.
Może to prawda, ale pomyśl, ile pożytecznych rzeczy związanych z wprowadzaniem strategii możesz zrobić, podczas gdy ktoś inny będzie naprawiał Twój komputer?



---
Netigo.pl - Twoja droga do e-biznesu - serwis, w którym znajdziesz wiele ciekawych narzędzi, prawdopodobnie niezbędnych w każdym e-biznesie.

sobota, 17 grudnia 2011

Wirtualny Biznes realne pieniądze

Autorem artykułu jest Krzysztof Zbicinski



Zakładając biznes w sieci trzeba postępować jak podczas zakładania własnej firmy w realnym świecie. Każda osoba, zakładająca nowy biznes w sieci, powinna zapoznać się z konkurencją. Wiedza uzyskana z takich poszukiwań pomoże nam w przyszłości pokonać naszych przeciwników.
Zakładając biznes w sieci trzeba postępować jak podczas zakładania własnej firmy w realnym świecie. Każda osoba, zakładająca nowy biznes w sieci, powinna zapoznać się z konkurencją. Wiedza uzyskana z takich poszukiwań pomoże nam w przyszłości pokonać naszych przeciwników.

Najlepszym sposobem, by znaleźć potencjalnych konkurentów w branży, są wyszukiwarki, i każdy początkujący biznesmen tutaj powinien skierować swoje pierwsze kroki.

Po pierwsze dowiesz sie jak duża jest konkurencja w planowanym przez Ciebie przedsięwzięciu.

Po drugie możesz skorzystać z wiedzy innych, którzy taka wiedza chętnie sie z Toba podziela

Problem polega na tym, że w Internecie trudno znaleźć jedno miejsce, w którym można znaleźć obszerną wiedzę na ten temat. Wiedzę podzieloną na kategorie, praktyczną, a przede wszystkim bezpłatną.

W sieci znajduje się bardzo dużo serwisów zajmujących się e-biznesem. Większość z nich próbuje nabić nas w butelkę. Wmawiając nam, że zrobimy majątek oglądając bandery, grając w gry lub otrzymując pocztę reklamową.

Muszę stwierdzić, że poważnych serwisów zajmujących się Internetowym E-biznesem jest jak na lekarstwo. Co daje Ci duże pole do popisu.

Pamiętajcie, że Internet jest takim samym rynkiem jak każdy inny i bez ciężkiej pracy nic nie zarobicie , a co za tym idzie, trzeba dużo albo nawet więcej pracować na wymarzony sukces.

Najlepszym sposobem na e-biznes była by sprzedaż własnego produktu czy usługi. Niewątpliwie taka forma działalności e-commerce jest najefektywniejsza - duże dochody. Za to osiągnięcie sukcesu jest bardzo trudne. Warunkiem sukcesu są tu: dobry produkt, na który jest popyt, i zbudowanie zaufania klientów. Popyt jest czynnikiem, nad którym musisz się skupić jeszcze przed wymyślaniem produktu. Musisz znaleźć swoją niszę - lukę w rynku, którą będziesz w stanie wypełnić produktem. Nie szukaj rynku dla produktu, rob odwrotnie. Musisz znaleźć potrzebujących i dać im to, co rozwiąże ich problemy.

Skup się na określonych odbiorcach. Im węższa grupa odbiorców, tym łatwiej ich przekonać. Zaufanie klientów uzyskasz gwarantując im dogodne sposoby zapłacenia za produkt, gwarancję, serwis i odpowiednie traktowanie każdego klienta.

Natomiast jeżeli nie posiadasz własnego produktu czy usługi wcale nie musi to oznaczać końca marzeń o własnym biznesie w sieci. Zawsze możesz zarabiać na pośrednictwie w sprzedaży.

W "wirtualnym świecie" trochę inaczej wygląda rola pośrednika. Po pierwsze zawiązanie współpracy z firmami, które zechcą skorzystać z Twoich usług, jest bardzo proste.

Wszystko zawdzięczamy PROGRAMOM PARTNERSKIM Jest to działalność marketingowa polegająca na tym, że firma chcąca zwiększyć dochody oddaje część zysków pośrednikom (innym internautom), którzy sprowadzą do niej klientów.

Jako członek programu partnerskiego nie interesujesz się problemami dostawy towaru, jego serwisem czy sposobem płatności.

Wszystko co musisz zrobić, to stworzyć stronę, która zachęci innych do kupienia produktu firmy, która założyła program, i umieścić na tej stronie specjalny link.

Link ma zakodowany Twój unikalny login (który otrzymałeś przy rejestracji w programie) i ew. kod produktu. Gdy klient kliknie go, zostaje przeniesiony na oryginalną stronę produktu (stronę właściciela programu). Jeśli dokona zakupu, skrypt zapamięta Ciebie jako pośrednika. Od każdego poleconego zakupu dostajesz procent lub stałą stawkę (wcześnie ustalone). Następnie, po dojściu do pewnej kwoty, pieniądze są wysyłane.

Żeby nie było nieporozumień - stworzenie strony, która "sprzeda" dany produkt jest bardzo trudne i wymaga naprawdę sporo pracy. Są jednak takie programy partnerskie, które dają Ci możliwość założenia własnego sklepu a Waszym zadaniem jest wypromowanie go tak jak byście to robili posiadając własny sklep. Przykładem może być program partnerski nextranet-u lub program partnerski ESC Partners
Programów partnerskich jest tysiące i każdy może się do nich zapisać. Wystarczy, ze wybierzesz taki, który zaproponuje Ci najlepsze warunki. Nie znaczy to, ze program, który daje największy procent od sprzedaży swoich produktów czy usług jest najlepszy. Pamiętaj, ze najłatwiej i najszybciej sprzedać produkt tani i tutaj dostaniesz największy procent z zysku ale żeby zarobić musisz dużo sprzedać. Pośrednicząc w sprzedaży produktów i usług drogich procent od sprzedaży jest mniejszy ale za to liczony od wyższych sum .

Nie oznacza to wcale, ze musisz polegać na jednym programie partnerskim. Możesz przystąpić do tylu programów do ilu chcesz. Przykład złoty program partnerski. Posiadając stronę potrzebną do promowania produktów z programów partnerskich możesz ją udostępnić do wyświetlania reklamy co zapewne przyczyni sie do zwiększenia Twoich zysków.

Cały problem w tym, aby trafić w gusta internautów i doprowadzić do tego (nie ważne w jaki sposób), aby nasz serwis WWW był najpopularniejszy.

Tak jak w przypadku sprzedaży własnego produktu należy zainteresować konkretną grupę ludzi - trzeba stworzyć serwis tematyczny. Serwisy "dla wszystkich" prawie nigdy nie są dochodowe.

Punktem do rozpoczęcia działalności e-commerce (własny e-biznes) powinna być decyzja jaką formę zarabiania wybierzesz. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć je ze sobą, ale zawsze powinna być ta jedna główna.
---
eBooki For You

czwartek, 15 grudnia 2011

Jak zarobić na stronie www?

Autorem artykułu jest Krzysztof Borowik


Takie pytanie zadaje większość osób, które chcą stworzyć własną witrynę lub już to zrobili. Po tygodniach pracy i często sporej inwestycji przychodzi czas na odcinanie kuponów, ale czy to takie proste?

Opłacenie serwera, domeny, projekt graficzny, pozycjonowanie i uzbiera się kilkaset złotych, i to biorąc pod uwagę skromną earn-money-social-networkingwitrynę małej firmy lub osoby prywatnej, która założyła stronę w celach hobbystycznych. Jeżeli strona internetowa służy jako narzędzie firmy, oferująca i reklamującą jakąś usługę lub towar, to pół biedy. Gorzej mają strony tworzone w wolnych chwilach z pasji i zainteresowania, służące do celów informatycznych, a nie reklamowych.
Zatem jak zarobić na stronie www i wycisnąć jakiś grosz z nawet z małej witryny? W zasadzie głównym sposobem na zarobienie czegoś są programy partnerskie. Czym są programy partnerskie? Jest to forma współpracy, którą oferują firmy w celach zwiększenia własnych dochodów po przez reklamę swoich produktów i usług przez osoby trzecie. W praktyce wygląda to tak, że rejestrując się w programie partnerskim(zwanym też programem afiliacyjny) danej firmie, mamy możliwość pobierania materiałów promocyjnych i umieszczania ich na naszej witrynie w formie banerów lub linków. Następnie gdy jakaś osoba odwiedzająca twoją stronę, kliknie w owy link lub baner, staje się twoim poleconym i potencjalnym źródłem twoich dochodów. Dlaczego potencjalnie? Dlatego, że kliknie w baner nie od razu oznacza zarabianie pieniędzy przez Ciebie. Zależy to od tego jaki model rozliczeniowy stosuje dany program partnerski. Podstawowe modele płatności to:
CPC – płatność za kliknięcie pojedynczego użytkownika
CPS – płatność za sprzedaż(prowizja od sprzedaży danego towaru/usługi)
CPM – płatność za 1000 wyświetleń banera (najrzadziej stosowane)
Jeżeli chodzi o płatność za kliknięcia to stawki zwykle są w granicach 10 groszy za kliknięcie unikalnego użytkownika. Trudno zarobić na takiej formie gdyż ludzie rzadko klikają w baner, nawet jak reklama jest kontekstowa(mająca coś wspólnego z treścią strony). Trzeba liczyć się, że tylko jedna lub dwie osoby klikną na 100 odwiedzających twoją stronę. Dlatego taka forma jest dobra dla dużych serwisów z duża oglądalnością, co nie znaczy, że nie możesz spróbować. Taki model rozliczeniowy stosują choćby porównywarki cen jak nokaut czy ceneo.
Drugi model rozliczeń dotyczy prowizji od sprzedaży produktu/usługi. Tu stawki są znacznie większe, ale i konwersja(kupno czegoś przez klienta) mniejsza. W CPS prowizje sięgają od kilku do nawet 30 %, czyli jeżeli osoba przekierowana z twojej witryny kupi coś o wartości 100 zł, Ty utrzymujesz z tego 30 zł. Jednak aby móc coś zarobić w ten sposób, program partnerski musi być powiązany z zawartością witryny. Tzn. osoba wchodząca na twoją witrynę musi również być zainteresowana tematyką reklamy. Przykład: na stronie o kosmetykach możesz umieścić program partnerski oferujący sprzedaż właśnie takich produktów.
Trzeci model płatności jest najrzadziej spotykany, gdyż jest najbardziej korzystny dla partnerów. Wystarczy umieścić baner na stronie, nikt nie musi w niego klikać ani niczego kupować, po prostu otrzymujesz określoną stawkę za 1000 wyświetleń banera. Choć stawki nie są duże( kilkadziesiąt groszy), to przy 100 tysiącach wyświetleń możesz otrzymać kilkadziesiąt złotych. Zasady na których są naliczane wyświetlenia reguluje program partnerski. Taki model płatności oferuje choćby CMP Profit.
Oczywiście nie zawsze uda nam się znaleźć odpowiedni program partnerski, to ułatwią nam sieci partnerskie takie jak Novem, skupiające dziesiątki a nawet setki programów partnerskich. Atutem sieci partnerskich jest to, że środki spływające z uczestnictwa w poszczególnych programach partnerskich gromadzone są jednym koncie, co powoduje szybsze osiągnięcie limitu do wypłaty, który sięga zwykle 100 zł.
Inną metodą na zarobieniu paru złotych na swojej stronie www, jest sprzedaż linków pozycjonujących, czyli odpłatne umieszczanie linku na naszej stronie do innych serwisów. Co prawda Google tego nie pochwala i jak się zorientuje że sprzedajesz linki obniży Ci wskaźnik Page Rank, który z kolei decyduje o wartości linku. Jednak przy niezłej stronie o PR = 3, mającym sporo podstron, za miesiąc wyświetlania linku możesz zainkasować 10 zł. Przy sprzedaży 10 linków masz 100 zł. Trzeba jednak pamiętać, że im więcej linków umieścisz na swojej witrynie tym ma ona mniejszą moc i jest większe prawdopodobieństwo, że Google obniży Ci wskaźnik PR.
Zatem zarabianie na stronie www jest możliwe, jednak trzeba pogodzić się z faktem, że nie jest to łatwe i często nie przynosi oczekiwanych kokosów. Ale biznes internetowy stale się rozwija, jeżeli zrozumiesz jego działanie, być może osiągniesz sukces.
---
Jak Założyć Stronę WWW

wtorek, 13 grudnia 2011

Jak wykreować z każdego produktu niszę w Internecie?

Autorem artykułu jest Tomek Urban

Jak wykreować z każdego produktu niszę w Internecie?

Co to ta nisza?

Nisza to unikalny produkt bądź, usługa skierowana do bardzo precyzyjnej niewielkiej grupy odbiorców. Wyobraź sobie dużą firmę produkującą masowo buty sportowe, wśród osób kupujących buty sportowe jest kilka osób niepe...
Jak wykreować z każdego produktu niszę w Internecie?

Co to ta nisza?

Nisza to unikalny produkt bądź, usługa skierowana do bardzo precyzyjnej niewielkiej grupy odbiorców. Wyobraź sobie dużą firmę produkującą masowo buty sportowe, wśród osób kupujących buty sportowe jest kilka osób niepełnosprawnych z wadami kończyn, potrzebują one mieć indywidualnie dostosowane obuwie. Tu właśnie pojawia się szansa na produkt niszowy, czyli buty sportowe dla niepełnosprawnych - niewielu odbiorców, ale za to zdecydowanych do zakupu danego towaru.

Inny przykład podobrazia... jeszcze kilka lat temu, malarz artysta by coś namalować brał cztery deseczki, płótno, gwoździe i młotek no i zbijał by wyglądało jak obraz. Pewien Polak miał pomysł by dopomóc malarzowi i rozpocząć produkcję podobrazi (czyli tego na czym maluje się obraz), znalazł swoja niszę. Dziś podobrazia to powszechny produkt, którego jesteśmy dużym exporterem.

Jeszcze jeden przykład łyko drewniane... czyli odpady z tartaku, kiedyś wykorzystywano łyko do plecienia koszyków i tym podobnych rzeczy, dziś coraz rzadszy to produkt. Nisze ktoś znalazł gdzie indziej, eksportujemy z naszego kraju łyko, tym razem do Francji, mają tam taki wynalazek jak owijanie pewnego gatunku sera w łyko drzewne, podobno niezły biznes na tym można zrobić.

Co trzeba spełnić by mieć produkt niszowy...

Zapotrzebowanie. Z powyższych przykładów wynika przede wszystkim, że musi być zapotrzebowanie, niepełnosprawny potrzebuje buta, malarz potrzebuje podobrazia, a Francuz potrzebuje łyka, tak wiec jest potrzeba. Trzeba ją zidentyfikować, lub po prostu uświadomić. Np. nasz malarz tracił czas na zbijanie desek, zamiast malować, być może uświadamiał sobie potrzebę, ale on zajmuje się malowaniem, a nie biznesem, poza tym działał na tak małą skalę, powiedzmy jeden obraz na miesiąc, że tak wiele mu to kłopotu nie sprawiało, by namawiać kogoś na pojedynczą produkcję podobrazi. Ktoś zidentyfikował potrzebę i rozpoczął produkcję produktu niszowego, odniósł sukces.

Marketing produktu niszowego. Czyli co zrobić by malarz kupił podobrazie, co zrobić by niepełnosprawny kupił gotowe buty dla siebie, co zrobić by mleczarz francuski kupił hurtem łyko zamiast kombinować z produkcją na własną rękę? Odpowiedź jest prosta, po prostu pokazać produkt po odpowiedniej cenie, który pozwoli zaspokoić istniejącą potrzebę. Wystarczy uświadomić nabywcę, że taki produkt istnieje. Tu właśnie cała tajemnica produktów niszowych, jest produkt, jest nabywca, nie ma konkurencji, rynek przeważnie jest tak mały, że nie ma miejsca na więcej producentów, usługodawców. A większym przedsiębiorcom z kolei nie opłaca się rozdrabniać całej fazy produkcyjnej na tak niewielkie (czasem dziwne) części, efekt skali (w skrócie: im więcej jednakowego towaru tym mniejsze koszty) działa na tyle silnie, że rozdrabnianie może "zdawać się" nieopłacalne.

Jak wykorzystać cechy niszy do każdego produktu w internecie?

Nie jest to sposób na wykreowanie niszy, ale na wykorzystanie jej cech, mianowicie unikalnej potrzeby i uświadomienie istnienia rozwiązania.

Jakiś czas temu otrzymałem propozycję pomocy w rozwinięciu programu partnerskiego Dobry Sen, pierwsza moja myśl... co to jest? Jak to sprzedać? Przecież to się do TVMarketu nadaje, razem z innymi cudeńkami, a nie do Internetu! Jednakże zastanowiłem się i wymyśliłem strategię, podzieliłem produkt na mniejsze, można nazwać niszowe korzyści! Aktualnie jesteśmy po przetestowaniu metody, która odniosła sukces i planujemy wprowadzenie (zachęcenie partnerów do stworzenia) kolejnych "nisz", Ty też możesz spróbować i zarabiać na tym jeśli chcesz. Na przykład zrobić z Uan-an poduszkę dla matek w ciąży, czy cokolwiek innego Ci Twoja twórcza wyobraźnia podpowie, zapraszam do programu partnerskiego Dobry Sen.

Na czym wprowadzenie "niszy" polegało w tym wypadku? Internet daje naprawdę banalne i tanie rozwiązania, co też wykorzystałem. Stworzyłem ministronę promująca jedną korzyść poduszki Uan-An, mianowicie "łagodzenie bólów karku, kręgosłupa itd" (bole-karku.witryna.org). Jedyną promocją tej witryny było dodanie jej do ok. 150 katalogów (2 godz. pracy) i do kilku wyszukiwarek, dzięki czemu strona znalazła się w wynikach pod hasłami: bóle karku, bóle kręgosłupa, zwyrodnienie kręgosłupa. Aktualnie strona ma dosłownie kilka wejść dziennie, jeszcze mniej przejść na stronę Dobrego Snu, ale co najważniejsze generuje sprzedaż, przy minimum wysiłku (po prostu sobie leży w internecie)! 5% to skuteczność przekierowań na stronę Dobrego Snu z mojej strony o bólach karku, oznacza to że co 20 osoba decyduje się na zakup! Jeżeli próbowałeś coś kiedyś sprzedać w internecie zapewne wiesz że to jest bardzo dobra skuteczność, o której tylko pomarzyć!

Innym przykładem jest to co zrobiłem z promocją ebooka Google AdSense, założyłem że stron o "zarabianiu w internecie" tysiące, co też jest prawdą i sensu z nimi konkurować nie widzę, nie mam na tyle środków, strony o Google AdSense też zaczęły się pojawiać, jednakże stron o unikalnej korzyści "niszy", tego ebooka mianowicie o tym jak zapłacić podatek od AdSense brak, to też ją wykorzystałem.

Jak to działa!

Po pierwsze, osoba która dostała się na ministronę jest zainteresowana tematem, przynajmniej w części. Nie pozycjonujemy strony na hasła zupełnie nie związane z tematem, interesują nas tylko te osoby, które szukają informacji na dany temat, i wpisały ja w wyszukiwarkę. W naszym przykładzie, kogoś bolał kark, wpisał w wyszukiwarce ból karku i znalazł się na ministronie. Po pobieżnym zapoznaniu się ze stroną, jeżeli osoba tego właśnie szukała, w naszym przypadku sposobu na ból karku, zapewne przejdzie na dalej, do strony z pełną ofertą i większą ilością korzyści. Badania konsumentów wykazują, że im więcej korzyści widać tym większa szansa na decyzje zakupową, u nas wygląda to tak: Klient znalazł na pierwszej stronie coś co zaspokaja jego korzyść i jest dostępne, przechodzi dalej i widzi (jeśli jeszcze nie jest zdecydowany do zakupu), że oprócz jego jednej korzyści dodatkowo zaspokaja produkt inne potrzeby, co może być dodatkowym motywem decyzyjnym.

Niezbędne zasoby!

Aby dostrzegać "nisze", wynajdywać je... będzie Ci coś potrzebne! Potrzebna jest twórcza wizja przedmiotu, potrzebne jest dostrzeganie szczegółów których inni nie widzą. Nieszablonowe , nie schematyczne myślenie, to tajemnica sukcesu, sukcesu w biznesie i nie tylko. Sukces ten jest dostępny dla każdego! Zapraszam Cię na dość specyficzną gazetkę mailową, która objawi przed tobą tajniki twórczego, kreatywnego, nie szablonowego myślenia: http://kreatywnosc.witryna.org
---
Tomek Urban, właściciel serwisu ebiznes.org.pl oraz twórca Gazetki Kreatywnej
Zapraszam na bloga: Tomek na życiowej ścieżce

niedziela, 11 grudnia 2011

Jakie strony zarabiają w sieci ?

Autorem artykułu jest Adrian Kołodziej

Pośród setek stron w sieci nie wszystkie, a raczej niewielka ilość zarabia pieniądze. Jednak 10% stron zarabia 90% pieniędzy w sieci. Wszystko za sprawą kilku błędów, które są często powtarzane przez początkujących. Oto wielka trójka!
Pośród setek stron w sieci nie wszystkie, a raczej niewielka ilość zarabia pieniądze. Jednak 10% stron zarabia 90% pieniędzy w sieci. Wszystko za sprawą kilku błędów, które są często powtarzane przez początkujących. Oto wielka trójka!

Wartościowa i unikalna treść
Jeśli chcesz zarabiać na własnej stronie, nie tylko musisz zrobić stronę i nią zarządzać. Musisz przewidzieć co konkretnie szuka internauta i za co jest wstanie zapłacić. Przede wszystkim internauta szuka informacji. Strony o wszystkim i niczym nie zarabiają! Często webmasterzy tworzą strony ogólnotematyczne ponieważ chcą trafić w każdą grupę docelową. Taki portal jak onet może na tym zarabia, jednak wątpię, że jesteś wstanie stworzyć tak ogromny portal, który jest zarządzany przez wielu dziennikarzy, administratorów i specjalistów w danej dziedzinie. Onet skupia wokół siebie społeczność, ponieważ jest najbardziej znany. Zarabia głównie na reklamie, która sporo kosztuje, chodź pewnie jest skuteczna(nie sprawdzałem). Jeśli chcesz zarabiać stwórz serwis tematyczny. Na pewno masz jakieś hobby, pasję o której możesz pisać godzinami. Ludzie szybko uznają Cię za eksperta, jeśli twoje rady będą wartościowe. Jeśli masz wartościowy serwis, stwórz dla niego unikalny conten! Pewnie masz w sieci konkurencję i jeśli chcesz się przebić musisz lecieć ponad wyścigiem. Najlepiej oferować, to co konkurencja plus unikalność, której internauta nie znalazł na podobnych witrynach.

Natarczywe reklamy.
Często wchodzą na stronę widzę wyskakujące, bądź natarczywe reklamy. Jeśli chcesz zarabiać na produktach, które promujesz najlepiej reklamy wpasować w treść strony, aby nie raziły i były wkomponowane w serwis. Daj internaucie możliwość wyboru. Nie każ mu kupować danego produktu. Powiedź jakie osiągnąłeś korzyści dzięki danej usłudze, bądź poradnikowi. Dlatego nie sprzedawaj informacji za którą nie jesteś wstanie zapłacić.
Napisz co Ci się podobało a co nie. Poszukaj w sieci informacji o tym jak pisać oferty.
Zastanów się jak myśli internauta. On myśli tak jak Ty. Jeśli czytasz wartościowy serwis i widzisz produkt opisany "z tego poradnika się uczyłem, dzięki niemu pomagam tobie" chcesz go mieć. Skoro masz zaufanie do eksperta, to kupujesz dany produkt czy usługę. Jeśli nie będziesz czuł się oszukany pewnie kupisz kolejny produkt przez jego stronę. Nie wciskaj ludziom kitu.

Baza mailingowa
Pewnie nie raz słyszałeś o narzędziu zwanym autoresponder. Strony zarabiające najwięcej mają ogromną bazę e-maili. Użytkownik wchodzi na stronę, zapisuje się na bezpłatny newsletter i administrator strony przez autoresponder wysyła do potencjalnego klienta informację komercyjną. Uwaga: to nie jest spam, ponieważ internauta zaakceptował politykę prywatności i zapisał się dobrowolnie. Jednak jeśli będziesz spamował swoją listę, nikt nie otworzy twojego maila. Najlepiej wysyłać wartościową treść w mailu, która spowoduje, że czytelnik biuletynu przeczyta daną wiadomość. Powinieneś również zachęcać internautę do zapisu na listę, przez wysyłanie prezentu czy jakiegoś gratisu. Sprawdź jak ja to zrobiłem darmowy biuletyn. Wysyłaj ludziom treść, którą sam byś przeczytał będąc początkującym.

Wielka trójka wydaje się być oczywista, jednak większość webmasterów nadal popełnia ten błąd. Wprowadź drobne zmiany na stronie www ebiznes, a zobaczysz jak wzrośnie tobie sprzedaż w krótkim czasie, a serwis będzie chętnie odwiedzany.

---
http://www.pierwszaprowizja.blogspot.com

piątek, 9 grudnia 2011

5 najlepszych pomysłów na biznes w domu

Autorem artykułu jest Dominik Szmaj

Ten artykuł jest o pomysłach na swój własny domowy biznes. Poniżej prezentuję 5 pomysłów jakie przyszły mi do głowy i, które możesz wykorzystać oraz czerpać korzyści prosto ze swojego domu.
Ten artykuł jest o pomysłach na swój własny domowy biznes. Poniżej prezentuję 5 pomysłów jakie przyszły mi do głowy i, które możesz wykorzystać oraz czerpać korzyści prosto ze swojego domu.

1. Sprzedawaj szybko rozchodzące się produkty i bogać się. Kiedy Twój domowy biznes polega na marketingu internetowym możesz sprzedawać wszystko… od torebek “biodegradowalnych” (to ostatnio takie modne ;) do “psiego jedzenia”, kursy internetowe do butów oraz wszystko co tylko ma potencjał. Możesz rozpocząć swój biznes internetowy przystępując po prostu do jakiegokolwiek programu partnerskiego. Polecam, chyba najlepszy, program partnerski w polskim internecie: www.ppartnerski.internetowafortuna.pl

Szybko spostrzeżesz, że podobnie sprzedaje się produkty drogie jaki i tanie. Jedyna różnica polega na tym, że kierujesz ruch na strony programu partnerskiego ze swojego polecenia i pozwalasz zająć się sprzedażom osobom z danej firmy.

2. Być może jesteś zaprzyjaźniony z kompaniami marketingu sieciowego w “starym stylu”. Nie… nie proponuję Ci akwizycji :) proponuję za to wykorzystać do tego internet. Twórz małe profesjonalne strony sprzedażowe, zainteresuj się sprzedażą na Allegro.pl. Internet daje Ci niepowtarzalne szanse i od Ciebie zależy czy je wykorzystasz.

3. Blogowanie stwarza wspaniałą szansę do zarabiania pieniędzy, możesz czerpać z tego korzyści na wiele sposobów. Zarejestruj się w wyżej wymienionym programie i załóż swój blog na www.ekademia.pl, włącz reklamy kontekstowe w treści strony, a pieniądze zaczną płynąć na Twoje konto razem z rozrastaniem się Twojego bloga. Wystartuj ze swoim blogiem również w innych serwisach.

4. Pisz artykuły, wysyłaj je do katalogów i zarabiaj. Ludzie zarabiają na prawdę sensowne pieniądze pisząc artykuły i wstawiając do nich swoje linki partnerskie. Nieistotne na jaki temat będziesz pisał, katalogi publikują artykuły na różne tematy. Przykładowy serwis to właśnie www.artelis.pl

5. Kolejna możliwość to stworzenie własnej strony internetowej i sprzedaż lub odsprzedaż produktów na które masz licencję. Możesz również rozdawać ebooki z własnymi linkami partnerskimi.

Nie ma logicznie rzecz biorąc żadnego usprawiedliwienia sytuacji kiedy nie wykorzystujesz żadnej z tych metod (lub jakiejkolwiek innej) do zarabiania pieniędzy
---
Aby dowiedzieć się więcej na ten temat odwiedź bank wiedzy o e-biznesie i koniecznie zapisz się na listę adresową.